رفع توقیف فیلم «اینجا… آخر دنیا» پس از 7 سال

سینما فارس: شرکت پخش سینمایی سبحان گستر پس از رفع توقیف ۷ ساله فیلم سینمایی «اینجا… آخر دنیا» ساخته «شراره یوسف‌نیا» و «ابراهیم بخشی»، این فیلم را روانه اکران عمومی خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، «اینجا… آخر دنیا» یکی از اولین فیلم های موج جدید ژانر وحشت در سینمایی ایران است که ۷ سال قبل به تهیه‌کنندگی «مسعود مشتاق» و کارگردانی مشترک «شراره یوسف‌نیا» و «ابراهیم بخشی» ساخته شد که همان موقع گرفتار ممیزی شد و سرانجام با نظر مساعد مدیران جدید سینمایی توانست مجوز اکران را بگیرد.
براساس این گزارش، «اینجا… آخر دنیا» در زمان ساخت یکی از اولین فیلم‌هایی بود که به طرز متفاوتی به ژانر وحشت پرداخت و پس از آن فیلم‌های دیگری در این ژانر نظیر «خوابگاه دختران» ساخته شدند اما مسئله‌ای که در مورد این فیلم وجود دارد این است که به اعتقاد دست‌اندرکاران فیلم، «اینجا… آخر دنیا» هنوز توانسته است طراوت خود را حفظ کند که این موضوع می‌تواند به جذب مخاطبان بیشتر برای این فیلم کمک کند.
به گزارش فارس، در حال حاضر عوامل این فیلم مشغول آماده‌سازی فنی «اینجا… آخر دنیا» هستند تا فیلم پس از پایان ماه مبارک رمضان در گروه آزاد در تهران اکران شود که علاوه بر پردیس‌ها و فرهنگسراهای تهران قرار است در ۵ سینمای ممتاز تهران نیزبه روی پرده برود، ضمن این که مسعود مشتاق تهیه‌کننده این فیلم برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای اکران در شهرستانها انجام داده است.
براساس این گزارش،در خلاصه داستان «اینجا… آخر دنیا» آمده است: گلرخ دختری ۲۲ ساله دانشجو که بعد از فوت تنها برادرش سعید تنها فرزند خانواده شده با رفتن به کلاس‌های انجمن روحی سعی در ارتباط با روح برادرش دارد که در این بین روح‌های سرگردان دیگری هر از گاهی به سراغش آمده و باعث ترس او می‌شوند. پدر و مادر گلرخ با رفتن به مسافرتی چند روزه و تنها ماندن گلرخ در خانه و آزار و اذیت روح‌های سرگردان گلرخ را مجبور به قبول پیشنهاد مسافرت دخترانه از طرف خواهر بهرام و دو دختر دیگر کرده و گلرخ به همراه آن‌ها راهی شمال می‌شود. از آن طرف بهرام که از قبل با خواهرش هماهنگ شده همراه با چند دوست دیگر به آن‌ها ملحق می‌شوند. گلرخ که متوجه نقشه آن‌ها شده بسیار دلخور می‌شود و قصد به برگشتن دارد. از طرفی روح برادر گلرخ مدام هشدار می‌دهند که نروند و این مسئله باعث ترس بیشتر آن‌ها می‌شود. در مجادله‌ای بین دو تا از دختران گروه که تبدیل به درگیری می‌شود، گلرخ به قصد جدا کردن آن‌ها وارد شده و به طور اتفاقی زمین می‌خورد و از هوش می‌رود. بچه‌ها که همگی ترسیده‌اند او را که فکر می‌کنند کشته شده، در جنگل راه کرده و فرار می‌کنند. از همان شب به طرز مشکوکی یک یک بچه‌های گروه کشته می‌شوند و….
به گزارش فارس، فیلم سینمایی «اینجا… آخر دنیا» تولید سال ۸۲-۸۳ است.
در این فیلم سینمایی، الناز شاکر دوست که اولین کار تصویری او بوده حضور دارد.
سایر عوامل فیلم عبارتند از: کارگردن: شراره یوسف‌نیا و ابراهیم بخشی، مدیر تولید: امیر مقدس، مدیر فیلمبرداری: فرشاد گلسفیدی، دستیار یک کارگردان و برنامه‌ریز: کیان بابائیان، منشی صحنه: افسانه قاسمی، عکاس: حسن شجاعی، مشاور تولید: سیدمجتبی میرباقری، بازیگران: الناز شاکردوست، امید متقی، الهه سلطان‌آبادی، محمدرضا زحمتکش، بیتا راستگو، عباس رحیمی، امین حاجی‌نظری، مژگان مینایی، پیانوش طاهری، الناز صادقی، پریسا جهانگیری، تهیه‌کننده: مسعود مشتاق.

خبرگزاری فارس